HAKKIMDA

Nurhan Demirel, 1983 Ordu doğumludur. Okul yılları İstanbul’da geçer. Ortaköy Zübeyde Hanım Anadolu Kız Meslek Lisesi Grafik Tasarım Bölümü’nün ardından Marmara Üniversitesi Matbaa Öğretmenliği Bölümü’nü bitirir. Okul yıllarında reklamcılık sektörüyle tanışır ve yaratıcı ekiplerle birlikte çalışma fırsatı bulur. Yazmayı, yeni projeler üretmeyi ve resim yapmayı çok sever. Eğitim hayatı boyunca şiir, kompozisyon ve grafik tasarım yarışmalarında önemli dereceler elde etmiştir.

14 yaşında dizleri titreyerek yaptığı ilk iş görüşmesi sonrasında Mass Group’ta stajyer grafiker olarak çalışma hayatına başlar. Tasarımcı olmayı çok istemesine rağmen, yazmayı tercih eder. TURKCELL’e 1,5 yıl magazin paketi içeriği yazdıktan sonra TRT’ye kara mizah programı RADAR’ı, KANAL 1’e ise iyiliksever şaka programı BRAVOO’yu yazmıştır.

Sonrasında internete merak sarar. Çeşitli internet sitelerinde Genel Yayın Yönetmenliği ve Editörlük görevlerinde bulunur. Çok okur, çok yazar. Ancak hayatın anlamını bir türlü bulamaz. 31 Mart 2008’de İtalyan Sanatçı Pippa Bacca’nın acımasızca öldürülmesi, hayatında yeni bir pencere açar. Bir kadın olarak bu durum onu derinden yaralar ve Pippa Bacca anısına 124 sanatçının katılımıyla Taksim Sanat Galerisi’nde uluslararası bir sergi organize eder. Bu serginin devamında Doğa Derneği ile koordineli olarak “Bir Kültür Hazinesi: Hasankeyf" sergisini üzerinde çalışmış ve bu sergi kapsamında çekilen İçimdeki Mezar – The Grave Inside Me adlı kısa film önemli dereceler almıştır. 2008 yılının son çeyreğinde ise Gülümseyen Yüzler Projesi’ni hayata geçirmiş ve 16 Şubat 2009 tarihinde Dolmabahçe Sarayı Depo Müze Galerisi’de projenin lansmanını Artgale.com internet sitesi ile birlikte gerçekleştirmiştir. Gülümseyen Yüzler Projesi kapsamında Azra Akın, Acun Ilıcalı, Altan Erkekli, Erdil Yaşaroğlu, Filiz Akın, Kaan Urgancıoğlu, Metin Üstündağ, Saba Tümer, Sırrı Süreyya Önder, Uğur Dündar, Tan Sağtürk gibi Türkiye’nin en ünlü isimleriyle işbirliği yaparak, Gittigidiyor.com’da bir açık arttırma organize eder. Açık artırmanın geliri engelli vatandaşlarımızın engelleri aşarak,  Nemrut Dağı’na çıkarılmasına destek olmuştur. Sosyal sorumluluk çalışmalarına kurucusu olduğu Artı Değer Kurumsal Sosyal Sorumluluk ve Eğitim Derneği’nde aktif olarak devam etmektedir.

Nurhan Demirel, profesyonel iş yaşamına İletişim Danışmanı olarak devam eder. Kurumsal firmalar, estetik klinikleri, kozmetik şirketleri, doktorlar ve pek çok markaya iletişim danışmanlığı konusunda hizmet verir. Sağlık İletişimi özel ilgi alanıdır. Ameliyatlara girer, fotoğraf çeker. Kongreleri ve bilimsel gelişmeleri takip eder. Bildiklerini kendine saklamaz, “Halkla İlişkiler Yazarlığı” konusunda özel dersler vermektedir.

Sağlıklı bir yaşam için ruhsal, bedensel ve zihinsel iyilik halinin bir bütün olduğunu düşünür ve her insanın bir amaç için dünyaya geldiğine inanır. Bu amacı keşfetmek için sık aralıklarla farklı yerlere seyahat eder.  Daha çok bilimsel makaleler okur ve arkeolojiye ilgi duyar. Sanata ve estetiğe düşkünlüğü herkesçe bilinir. Aynı zamanda bir mutfak sevdalısıdır.  Sağlıklı beslenmeye çalışsa da, arada büyük seçim hamburger menü ve diyet kolaya hayır diyemez. Sevdiklerine kalpli kekler pişirir, tatlıya ve hamur işlerine zaafı vardır. Yürüyüş, fitness ve pilates yapmaktan hoşlanır. Hayatın paylaşarak daha anlamlı olduğuna inanır; arkadaşlarıyla zaman geçirmeyi ve sohbet etmeyi çok sever. Her insanın kişilik gelişimine katkıda bulunduğuna inanır ve elinden geldiğince herkese yardımcı olmaya çalışır.

İletişimci, editör, blogger, eğitmen, tasarımcı, fotoğrafçı, gönüllü yardımsever gibi sıfatlarla yaşam yolculuğuna devam eder. Kişisel blog sayfasında deneyimlerini ve fikirlerini düzenli olarak okurlarıyla paylaşmaktadır.

0 yorum: