Monday, June 27, 2011

Siteniz Clear-agent.ru sitesine mi yönlendiriliyor?

Geçende sitemde spam linklerin olduğundan bahsetmiştim. Bu spam linkleri silmekle malesef işin içinden çıkamıyorum. Çünkü sorunun kaynağı siteye spam linklerin yerleşmesi değil.

FTP ile siteye bağlandığımda aynı kullanici adi altinda hizmet aldigimiz diger internet siteleri de Google tarafından "kötü amaçlı yazılım" uyarısı veriyor. Konu ile ilgili danıştığım arkadaşlarım FTP'ye girildğini ve bu sorunun benim siteye yüklediğim template ya da pluginlerden kaynaklanmadığını söylediler.

Ben de hiç olmazsa onca emek verdiğim yazılarımı kurtarmak için sitenin yönetim panelinden postları export ettim ve .xml dosyasına şöyle bir göz atım. Dosyanin basinda ki spam linkleri silip, sayfanın sonuna geldim İşte aradığımız kod burada yer alıyor. Ancak bu kod sayfanın kaynak kodlarında görünmüyor. Haliyle yaptığımız şey samanlıkta iğne aramaktan farksız.

Böylesine çetrefilli sorunlar hep benim mi başıma gelir diye kara kara düşünürken şöyle bir google search yapayım dedim. Meğer spam links, virus attack, trojan, malware gibi illetler tek bana musallat olmamış. Sevineyim mi üzüleyim mi bilemedim. Ancak bir çok site araştırması yapmama rağmen database i nasil temizleyeceğimi açıklayan mantıklı bir makaleye rastlayamadım. Bu yüzden eğer bu sorunla karşı karşıya kalmış ve sorunu çözebilmiş arkadaşlar varsa benimle iletişime geçmelerini rica edeceğim.

0 yorum: